» Fungují vápníkové doplňky?

Jak fungují vápníkové a hořčíkové doplňky stravy?

 

Mnoho vápníkových doplňků, které jsou nyní v prodeji (a to i dokonce včetně známých a renomovaných značek) nemůže tělo snadno přijmout. Většina lidí přijme jen 20 – 30% z toho, co požila. Toto platí jak pro potraviny, tak i potravinové doplňky.

Zatímco různé tabletky a pilulky procházejí pomalým a někdy obtížným procesem zažívání, CalMag přechází přímo do krevního oběhu. Protože je slabě kyselé povahy, vápníkový a hořčíkový prášek se rozpustí do iontů, které rychle přechází do tělního systému jako využitelné minerály. Toto je třeba jeden z důvodů, proč lidé pijí CalMag před spaním, protože velmi rychle pociťují jeho uvolňující účinky.

 

Existuje řada druhů vápníku rozdílné kvality. Mimo to, vápník není doplňkem, který by se mohl konzumovat samotný.Pro efektivní využití vápníku tělem je nutno dodržovat následující:

Čtyři věci, které je „třeba znát“ o vápníku a hořčíku

1.Aby mohl být vápník v lidském těle efektivní, je třeba, aby byl přítomen hořčík (magnesium). Podle našich zkušeností je optimální poměr 2:1 (vápník k hořčíku).

2.Aby mohl vápník pracovat, musí být v kyselém základu.Hodně vápníkových doplňků nemá kyselou formu. Takový vápník pak nemůže být ab-sorbován a zpracován tělem. Vrcholem ironie pak je to, že antacidy (prostředky na snížení kyselosti v žaludku) jako například Tums nebo Rennie také obsahují vápník. Funkce snižování kyselosti v tabletě tak poskytne tělu neúčinný vápník.

3.Tři hlavní formy vápníku jsou Calcium Citrate, Calcium Carbonate a Calcium Gluconate. Calcium carbonate je nejlevnější a nejméně účinné. Surové Calcium Citrate a Carbonate doplňky pochází často z kostní moučky nebo lastur ústřic a obsahují vysoké procento olova. Calcium gluconate je vysoce rozpustná sloučenina vápníku. Pochází  z rostlin a má velmi nízký obsah olova a může být tou nejjednodušší formou pro zažívání.

4.Vápník může být nejlépe přijat tělem v tekuté formě tak, je vynechán zažívací proces.


Pokud se vám náš článek líbil a chcete ho zaslat v el. podobě, vyplňte prosím tento formulář:

Mám zájem o článek "FUNGUJÍ VÁPNÍKOVÉ DOPLŇKY"
Mám zájem o článek Fungují vápníkové doplňky: *
Mám zájem o zasílání informací o zdraví: *
Jméno: *
Příjmení: *
E-mail: *
 

 

YjkyND