»

ZDRAVÍ Z PŘÍRODY

Aloe vera

Tato rostlina je známa svými léčivými účinky a je používána jako složka mnoha kosmetických a vlasových doplňků. Existuje přes 200 druhů aloe, které rostou v suchých oblastech celého světa. Aloe vera je obecně známa jako rostlina prospěšná k ošetřování vlasů, zvlhčování a změkčování. Je neuvěřitelně účinná na spáleniny všeho druhu i na řezné rány, hmyzí kousnutí, podlitiny, akné a skvrny, otravu škumpou jedovatou, kožní vředy a ekzémy. Je-li užívána vnitřně, pomáhá 98% až 99% aloe při léčení žaludečních potíží, vředů, zácpy, hemoroidů, rektálního svědění, zánětů tlustého střeva a všech potíží tračníku. Může být rovněž prospěšná proti infekcím, při léčení křečových žil, zhoubných kožních nádorů a zánětu kloubů, používána je i při boji s AIDS.

Včelí pyl

Včelí pyl je práškový materiál produkovaný tyčinkami kvetoucích rostlin a sbíraný včelami. Skládá se z deseti až patnácti procent z bílkovin a rovněž obsahuje vitaminy komplexu B, vitamin C, amino- kyseliny, esenciální mastné kyseliny, enzymy, karoten, vápník, měď, železo, hořčík, draslík, mangan, sodík, rostlinné steroly a jednoduché cukry. Stejně jako další včelí produkty má pyl antimikrobiální účinky. Kromě toho je využitelný při potírání únavy, depresí, při tlumení rakoviny a potíží tračníku. Je rovněž prospěšný pro lidi trpící alergiemi, díky posilujícím účinkům na imunitní systém. Nejlepší je získávat včelí pyl z místních zdrojů, neboť tak jsou zajištěny maximální antialergenní účinky.

Lněné semeno a lněný olej

Lněná semena obsahují vysoký podíl esenciálních mastných kyselin skupiny omega-3, hořčíku, dras- líku a vlákniny. Jsou rovněž vhodným zdrojem vitaminů komplexu B, bílkovin a zinku. Mají nízký obsah nasycených tuků i kalorickou hodnotu a neobsahují cholesterol. Ořechovitá chuť lněného semene je příjemná a je možno je mísit s vodou nebo jakoukoliv ovocnou či zeleninovou šťávou. Pokud neradi jíte semena, můžete jako alternativní řešení využít lněný olej. Stejně jako semena, z nichž je extrahován, i organický za studena lisovaný lněný olej obsahuje vysoké množství esenci- álních mastných kyselin.

Pupalkový olej

Pupalkový olej obsahuje největší množství kyseliny gamalinolenové ze všech potravních zdrojů. Tato mastná kyseliny je známa svými účinky proti kornatění tepen, srdečním chorobám, premenst- ruálnímu syndriomu, roztroušené skleróze a vysokému krevnímu tlaku. Pomáhá ulevit od bolesti a tlumí zánětlivé procesy, podporuje uvolňování pohlavních hormonů včetně estrogenu a testoste- ronu, napomáhá snižování hladiny cholesterolu a je prospěšná při léčení cirhózy jater. Mnohé ženy již zjistili, že přípravky s olejem z pupalky dvouleté pomáhají ulevit od nepříjemných průvodních příznaků menopauzy jakými jsou například návaly horka, podrážděnost nebo stres.

Ke stažení ZDE

 

Pokud se vám náš článek líbil a máte zájem o dostávání těchto článků o zdraví pravidelně,

zaregistrujte se  ZDE

 

YTQ1O