»

ČIŠTĚNÍ KRVE

Krev je tvořena čtyřmi složkami: plazmou, vodnatou bezbarvou tekutinou, v níž plovou ostatní sub- stance, červenými krvinkami, bílými krvinkami a krevními destičkami.

Prostřednictvím těchto složek krev zajišťuje několik životně důležitých funkcí. Červené krvinky transportují kyslík do buněk. Krevní destičky jsou nutné pro krevní srážlivost. Bílé krvinky ničí bakterie a další choroboplodné organizmy. Kromě toho krev transpotuje do buněk živiny a z buněk odvádí odpadní látky. Dále transportuje hormony z endokrinních žláz do dalších částí těla, pomáhá regulovat množství kyseliny, zásad, solí a vody v buňkách, a podporuje regulaci tělesné teploty. Pokud je kterákoliv z těchto funkcí narušena, důsledky mohou mít přímý vliv na váš zdravotní stav. Ve vzniku krevních poruch hraje významnou roli dědičnost.

Dvěma příklady takovýchto poruch jsou anémie a hemofilie. Čištění krve je docilováno pomocí speciálního půstu. Pokud jste se rozhodli postoupit proceduru čištění krve, měli byste si zvolit pro držení očistného půstu vhodnou dobu. Zvažte fakt, že půst vyžaduje uchování energie. Vyhněte se proto půstu například v době, kdy stěhujete kancelář nebo se připravujete na účast ve sportovním utkání. Ani chladné měsíce nejsou ideální dobou k půstu, protože určité množství tepla, které potřebujete k uchování odolnosti je vytvářeno při trávení. Nejdůležitější je pak mentální připravenost.

Během půstu pak pijte pouze převařenou vodu, šťávy a výtažky ze smetanky, mléče zelinného, kořene lékořice, kořene lopuchu nebo jetele lučního. Pijte nejméně 8-10 šálků převařené vody de- nně, abyste podpořili čištění a odstranění toxinů z organizmu.

Nejvhodnější pro čištění krve je šťáva z citronu, řepy, mrkve a z veškeré listové zeleniny. Šťávy z listové zeleniny jsou zvláště vhodné proto, že doplňují chlorofly, což je nezbytná součást procesu čištění krve. Chlorofyl nejenže odstraňuje z krve nečistoty, ale dodává do ní potřebné živiny a brání poškození buněk zářením. Proto je chlorofyl prospěšný v léčbě mnoha poruch. Bohaté na chlorofyl jsou šťávy z ječmene a vojtěšky.

Při čištění krve je dobrá Echinacea která čistí mízní uzliny. Lopuch, smetanka, lékořice, jetel luční, rebarbora a ženšen detoxikují a čistí krevní řečiště. Tyto byliny je možné užívat jednotlivě nebo v kombinacích. Lékořici neužívejte pravidelně déle než týden a vyhněte se jí v případě, že trpíte vysokým tlakem. Sibiřský ženšen neužívejte pokud trpíte hypoglykemií nebo srdeční poruchou. Žádný ženšen neužívejte, pokud trpíte vysokým krevním tlakem.

 

Ke stažení ZDE

 

Pokud se vám náš článek líbil a máte zájem o dostávání těchto článků o zdraví pravidelně,

zaregistrujte se  ZDE

 

ZTkxY2I