Vitamín E

Ochránce našeho zdraví
Všichni jistě dobře víme, že náš organismus je dennodenně vystavován různým škodlivým jevům. Přemíra slunečního záření, znečištěné ovzduší, nedostatečný pitný režim, konzumace junk food, časté hádky s rodinou, kamarády, nedostatek spánku, užívání antidepresiv, sedavé zaměstnání, nekončící online život…toto je pouze výčet těch nejčastějších a nejznámějších. Ne vždy je umíme a můžeme ze svého života odstranit, případně je minimalizovat.

 
Co, či kdo tedy zajistí ochranný štít našemu tělu při cestě životem?
Vitamín E podpoří správné fungování našeho organismu, bystrou mysl a to, že se na svět kolem nás budeme dívat přímo, bez jakýchkoli dioptrií či různých úhlů pohledu lidí vyskytujících se v naší blízkosti.
 
Trocha té teorie…
Vitamín E je souhrnné pojmenování látek se společným názvem Tokoferol, které mají podobný účinek. Vitamín E je důležitý antioxidant, který chrání naše tělo před škodlivými jevy, které jsme vyjmenovali v prvním odstavci. Vitamín E tvoří čtyři jednotlivé skupiny, kterými jsou alfa, beta, gama a delta. Jedná se o různé formy vitamínu E. Každá forma vitamínu E má v organismu svůj úkol. Alfa-forma je nejúčinnější a nejvíce užívaná. Pyšní se svými významnými chránícími vlastnostmi, které zabezpečují ochranu našemu organismu před různými škodlivými a toxickými látkami. Vitamín E se řadí do skupiny vitamínů rozpustných v tucích a jeho zásoby najdeme hlavně v tukových tkáních a játrech. Dostatek vitamínu E zajistíme pravidelnou a dlouhodobou donáškou s cílovým místem: naše tělo.
 
Kdepak se vitamín E skrývá?
Tělo si vitamín E neumí vyrobit samo. Vitamín E se nachází, jak nám napovídá místo, kde se ukládají jeho zásoby - v potravinách bohatých na tuk. Zařazujme tedy pravidelně do našeho každodenního jídelníčku:
  • zeleninový salát - vitamín eoříšky a semínka např. mandle, vlašské ořechy, slunečnicová semínka, kešu ořechy
  • máslo
  • rostlinné oleje např. olivový, dýňový
  • mléko
  • vločky
  • pšeničné klíčky
Léto je blíže než si myslíme. Čím se můžeme v horkých dnech osvěžit, lehce zasytit a dodat tělu zdravé, kvalitní suroviny?
Zeleninovým salátem seskládaným z pšeničných klíčků, červeného zelí nakrájeného na tenké nudličky, kukuřicí a čerstvého polníčku ze zahrádky. Zakápněte pár kapkami rostlinného oleje. Přidejte uvařenou červenou čočku nebo již hotovou cizrnu z konzervy, které zajistí delší pocit sytosti a plné bříško.
 
Antioxidant, který chrání naše tělo před volnými radikály. Co to znamená?
Nebojte! Víme, že objasňování cizích slov je důležité pro lepší chápání souvislostí a snadnější zavedení získaných informací do praxe, v našem případě, životů každého z Vás.
Jednoduše řečeno, vitamín E chrání nás a náš organismus před všemi látkami, které ohrožují, narušují či jinak podkopávají naše zdraví. Pokud máme dostatečné zásoby vitamínu E, předcházíme tak nemocem, špatné náladě, ospalosti, nechuti k jídlu, nudě a myšlenkám typu „co by, kdyby“.
 
To je všechno?
Nejdůležitější úkol vitamínu E jsme si již pověděli. Tímto ale jeho bonusy nekončí…pravidelné užívání vitamínu E přispívá k ochraně životadárných buněk, regeneraci svalů, zajišťuje dostatečnou donášku kyslíku po těle, správnou činnost nervové soustavy, srdce a mozku.
 
Válečník jdoucí do bitvy bez patřičné výzbroje?
Podobně by to dopadlo u novorozeněte, které nebude mít dostatečné zásoby vitamínu E. Přivést nový život na svět je krásné, obdivuhodné, ale také náročné. Jak pro budoucí maminku, tak pro skoro narozené miminko. Nezapomínejme tedy v průběhu těhotenství zařazovat do jídelníčku výše zmíněné potraviny, ale též vitamín E samotný.
Doporučujeme: Vitamineral
 
Závěr hodný zapamatování
Cesta životem je plná křižovatek, přikázaných směrů cesty, stopek a omezení týkajících se hmotnosti. Vitamín E Vás ochrání před případnými pokutami a ztrátou bodů. Budete se správně rozhodovat a mít jistotu při každém kroku, který na této cestě uděláte.
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení