Minerální látky a stopové prvky

Všichni dobře víme, že vitamíny jsou pro náš organismus velmi důležité. S nedostatečným množstvím vitamínů přichází řada komplikací v podobě snížené pozornosti, špatné nálady, častých onemocnění a nesprávné funkci jednotlivých orgánů. Vitamíny v našem organismu tedy sehrávají doplňující roli. Co je ale základním stavebním kamenem? Kdo či co zabezpečuje, že naše tělo pracuje, vyvíjí se a obnovuje? Níže uvádíme pár důležitých poznatků a představujeme zázračné kameny, kterými jsou minerály a stopové prvky.

 
Lidské tělo je tvořeno velkým množstvím buněk. Konkrétně se jedná o 50 až 75 bilionů buněk, u kterých dochází k dalšímu dělení. Životnost jednotlivých buněk je
minerály a stopové prvky-lidská buňkaale omezená. Buňka po určité době zaniká a je potřeba, aby byla nahrazena buňkou novou. Ne nadarmo se říká: „Na velikosti nezáleží“. Buňky jsou totiž malinké
částečky v našem těle a sehrávají v našem organismu důležitou roli. Aby buňky správně fungovaly, měli jsme jich dostatek a zabezpečili jejich správnou výměnu, je potřeba pravidelně tělu dodávat minerály a stopové prvky.

 

Minerály a stopové prvky v lidském organismu

Minerály i stopové prvky jsou přirozenou součástí lidského organismu. Jedná se o nerozlučitelné kamarády, kteří se vzájemně doplňují a jeden bez druhého neumí existovat. Naše tělo neumí minerály a stopové prvky samo vytvořit, musíme je tedy tělu dodávat skrze pestré a čerstvé potraviny. Příjem minerálů a stopových prvků skrze potravu ale bohužel nestačí. Chemická úprava a další různá zpracování potravin mají za následek rapidní snížení těchto cenných látek nebo jejich úplné zničení. Proto je potřeba minerály a stopové prvky dodávat tělu skrze vhodné doplňky stravy.

 

Bez nich by to nešlo!

Minerály a stopové prvky sehrávají v našem těle veledůležitou roli. Jejich základním a předním úkolem je zabezpečit tvorbu nových životodárných buněk, které přispívají k dlouhověkosti, kráse, energii a chuti do života.

Jaké jsou další úkoly, které minerály a stopové prvky v našem organismu plní?

  • zabezpečují správnou výměnu látek z přijaté potravy
  • podporují jednotlivé funkce nervů a svalů
  • usměrňují množství vody v těle
  • zabezpečují rovnováhu mezi kyselým a zásaditým prostředím
  • podporují lepší vstřebávání a následnou využitelnost vitamínů
  • slouží jako přírodní antioxidant, který chrání naše tělo před různými nemocemi

 

O kom je tedy řeč?

Minerálů i stopových prvků je několik.

Do skupiny minerálů nebo jinými slovy makro-minerálů řadíme tyto:

HOŘČÍK, VÁPNÍK, FOSFOR, SODÍK, DRASLÍK, CHLÓR.

ZINEK, MANGAN, ŽELEZO, JÓD, SELEN, MĚĎ A CHRÓM jsou stopové prvky. Slůvko stopové nám napovídá, že se v našem organismu vyskytují ve velmi malém množství. Na internetových vyhledávačích je též najdeme pod pojmem mikro-minerály.

minerály a stopové prvky-červené krvinky
Bez železa naše buňky nemohou „dýchat“. Železo zabezpečuje tvorbu hemoglobinu. Jedná se o červené krevní barvivo obsažené v červených krvinkách, které rozváží kyslík do mozku, srdce, svalů a dalších důležitých a život podporujících orgánů.

Sodík společně s draslíkem jsou důležitými činiteli v rámci nervové soustavy a jednotlivých nervových impulsů. Též podporují naše svaly, především sval srdeční.

Selen je pomocník vitamínu E. Společně odvádí z těla škodlivé látky a zvyšují imunitu.

Informace o vápníku a hořčíku naleznete ZDE

Nezapomínejme také na správné denní množství každého z nich.

 

Co si z dnešního článku zapamatovat?

Vitamíny jsou pro správný chod lidského organismu důležité. Chceme-li však zabezpečit jejich dostatečné vstřebávání a následné využití je potřeba doplnit je o minerály a stopové prvky.

Buňka je život. Buňky musí být aktivní a schopné. K tomu jim pomohou minerály a stopové prvky.

Pro začátek a jednodušší orientaci doporučujeme Vitamineral.

 

Vitamineral obsahuje jak vitamíny, tak minerály. Přesněji se jedná o kulatou šedou tabletku. Tabletka obsahuje všechny výše zmíněné minerály a stopové prvky v potřebném denním množství.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení